Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Rekonstrukcja bitwy o Twierdzę Kłodzką (wojna francusko-pruska 1806-1807) v.2

Kolejne Dni Twierdzy Kłodzkiej odbyły się w dniach 12-15 sierpnia. Kulminacyjnym momentem dni była rekonstrukcja bitwy o Twierdzę Kłodzką (wojna francusko-pruska 1806-1807).
Hieronim Bonaparte podejmuje się zdobycia ostatnich punktów oporu w Srebrnej Górze i Kłodzku. 24.061807r podjęto szturm na garnizon w Kłodzku i już 25.06.1807 r. Kłodzko skapitulowało.
Każdego roku rekonstrukcja wygląda trochę inaczej, udział biorą różne grupy rekonstrukcyjne - dlatego warto wpadać do Kłodzka na Dni Twierdzy Kłodzkiej.

Dniom Twierdzy towarzyszą różne atrakcje, duży jarmark staroci, jarmark wyrobów regionalnych, koncerty. W tej części kilka zdjęć z takich właśnie imprez. Dolny Śląsk to tereny, które przed drugą wojną światową, kilkaset lat należały ( w różnych formach i konfiguracjach) do władców czeskich a głównie niemieckich. I to widać na wszelkich jarmarkach staroci czy antykwarycznych - większość artefaktów to produkty niemieckie. Mimu, że od wojny minęło siedemdziesiąt lat, wybór wciąż jest wielki. Typowo dla materialnej kultury sudeckiej - bardzo dużo jest najróżniejszych wyrobów ze szkła, dużo ceramiki.
 
2 komentarze: