Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

środa, 29 października 2014

PHOTOKINA 2014, COMPETITIONS / AWARDS

PHOTOKINA 2014,  COMPETITIONS / AWARDS

Photokina to nie tylko targi sprzętu fotograficznego. To także wspaniały festiwal fotografii - masa wystaw, konkursów i prestiżowych nagród. Staraliśmy się uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach tego typu - rozdaniach nagród branżowych i rozstrzygnięciach konkursów artystycznych.

Niżej reportaże:
TIPA AWARDS 2014 - Organizacja TIPA, złożona z przedstawicieli 28 magazynów fotograficznych z 15 krajów we współpracy z Camera Journal Press Club reprezentującym 11 magazynów fotograficznych z Japonii, wybrała najlepsze produkty fotograficzne. Posiedzenie miało miejsce w Vancouver w Kanadzie.
Głosowanie odbyło się w dniach 3-5 kwietnia 2014 roku w Vancouver w Kanadzie. Członkami TIPA są redakcje z dziewięciu państw europejskich, a także z Australii, Kanady, Chin, Afryki Południowej i Stanów Zjednoczonych.

PHOTOKINA STARS 2014 - Nagrody przyznawane przez organizatora targów dla najciekawszych produktów w 12 kategoriach.

PHOTOKINA ACADEMY - wystawy stanowiącej przegląd 10 najlepszych światowych uczelni wyższych kształcących w zakresie fotografii. Wsród nagrodzonych kolekcji znalazły się wystawy z POLSKI. Wystawa fotografii "Future Condition - from reality to algorithm" - prace studentów i absolwentów fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi, dostała III nagrodę Photokina Academy w Kolonii. Ewa Ciechanowska, kurator wystawy, wykładowca Szkoły
Także Katedra Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zaprezentowała swoją wystawę. To naprawdę duży sukces polskiej fotografii.

FEP EUROPEAN PROFESSIONAL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2014 - coroczna nagroda w konkursie organizacji FEP -  Federation of European Photographers. Federacja zrzesza stowarzyszenia i związki profesjonalnych fotografików z wielu krajów - także z Polski. Swoje prace do konkursu złożyło ponad 400 fotografików z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Włoch Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

CHIP FOTO AWARDS - jedno z najważniejszych wydarzeń na PHOTOKINIE, rozdanie prestiżowych nagród wydawnictwa CHIP FOTO-VIDEO. Ta ceremonia rozdania nagród tradycyjnie obfitowała w atrakcje - włącznie z wywróceniem stołu z kateringiem - ale bez obaw, i tak dla wszystkich wystarczyło.

TIPA AWARDS 2014
PHOTOKINA STARS 2014PHOTOKINA ACADEMYFEP EUROPEAN PROFESSIONAL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2014


CHIP FOTO AWARDSBrak komentarzy:

Prześlij komentarz