Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

poniedziałek, 13 czerwca 2016

XI KONGRES MEDIÓW 13-15.05.2016 r. Ciechocinek, Benefis Andrzeja Szopy

W drugim dniu XI KONGRESU MEDIÓW w Ciechocinku odbył się benefis Andrzeja Szopy. 

Aktor, urodzony w Bydgoszczy, w 12 roku życia z rodzicami przenosi się do Ciechocinka.
Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi grał 10 lat w Teatrze Polskim we Wrocławiu, następnie przebywał w Stanach Zjednoczonych a 1997 roku zaangażował się do warszawskiego Teatru "Kwadrat".
Karierę aktorską przerwały poważne kłopoty ze zdrowiem, doznał udaru i w chwili obecnej jest na rehabilitacji w Ciechocinku. Aby dodać sił w walce z niesprawnością (aktor nie chodzi), przyjaciele z Ciechocinka i Teatru Kwadrat urządzili w ciechocińskim Teatrze Letnim benefis.
Nie jest łatwo oddać atmosferę tego wydarzenia - może jednak udało mi się przekazać pozytywną energię jaką wypełniona była scena.
Ową pozytywną energią obdarzali Andrzeja Szopę aktorzy i dyrektor (świetnie prowadzący benefis) Teatru Kwadrat Andrzej Nejman, muzycy - w tym znany bluesowy zespół z Ciechocinka - "Zdrowa Woda", "Skołowani" - muzycy na wózkach, młodzież, Ppłk Krzysztof Przepiórka, były GROM-owiec, Jerzy Stachura, Marek Gaszyński, sam Elvis i wielu, wielu innych (proszę o informację, chętnie uzupełnię listę).
Na dalszą rehabilitację zorganizowano kwestę oraz licytację.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz