Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

poniedziałek, 23 maja 2016

Polsko-Niemieckie Dni Mediów / Lipsk 11-12 maja 2016, spacer po Lipsku

Polsko-Niemieckie Dni Mediów / Lipsk 11-12 maja 2016

Konferencja, w której udział co roku bierze ok. 200 dziennikarzy, decydentów z Polski i Niemiec, służy zawodowej wymianie doświadczeń dziennikarzy oraz dyskusji najważniejszych zagadnień stosunków polsko-niemieckich.

Tegoroczna konferencja organizowana przez FWPN, RBSG i Wolne Państwo Saksonia odbyła się pod tytułem „Europa na rozstajach – integracja czy odrzucenie?”W dniach 11-12 maja 2016 r. w pomieszczeniach lipskiego Media City, Altenburger Str. 13, odbyły się debaty i warsztaty z udziałem dziennikarzy, ekspertów i polityków. Uroczystym elementem Dni Mediów było wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2016.

Drugiego dnia konferencjizwiedziliśmy centrum Lipska. Trzeba przyznać, że miasto dba o swoje zabytki ale potrafi także lączyć je z nowoczesna architekturą. Zobaczyliśmy monumentalny Pomnik Bitwy Narodów, Stary Ratusz, unikalne domy targowe, operę a także mieliśmy okazję widzieć tłumy fanów gotyku przybywających na lipski festiwal muzyczny Wave Gotik Treffen...
Ten krótki spacer zachęca do przyjazdu na kilka dni i lepszego poznania tego miasta, pozostającego trochę w cieniu Drezna.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz