Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

niedziela, 8 maja 2016

7 May, Warsaw - demonstration for democracy v.2


7 Maja 2016, Warszawa, demonstracja w obronie demokracji w Polsce. 

Uczestnikami demonstracji nie mogli być chyba tylko "odsunięci od żłoba", bo była zbyt liczna, znacznie liczniejsza niż ilość tych ewentualnie odsuniętych...
Świetna atmosfera, brak agresji, dużo humoru. Oczywiście z jasnym przesłaniem, że aktualny rząd podejmuje działania antydemokratyczne i należy się temu sprzeciwiać.
Poza przywódcami ruchu społecznego KOD, partii, organizacji była masa zwykłych ludzi, którzy chcą żyć w państwie demokratycznym, w europejskiej wspólnocie.

W tej części reportażu możecie zobaczyć, jak "prawdziwi katolicy" (nie wiedzieć czemu uznający, że demokracja czyha na ich wiarę...) odczyniają egzorcyzmy nad pochodem - raczej nieskuteczne - za pomocą monstrancji, użyczonej najprawdopodobniej przez księży z kościoła Świętego Krzyża, z którego schodów operowali.
Interesujący był także występ pod hasłem "Diabeł to pajac", wykonany w stylu amerykańskich kaznodziejów przez młodego, dobrze zbudowanego człowieka, który chrapliwym głosem wieścił, iż Jezus pokonał szatana dwa tysiące lat temu i kiep ten, to w to nie wierzy...
Jednym słowem, było nie tylko miło, ale i kolorowo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz