Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Wystawa Katarzyna Marianna Romaszewska&Francesco Prestini (FEDE Federacja Wina)

Katarzynę Mariannę Romaszewską i Francesco Prestiniego po raz pierwszy spotkałem na wernisażu wspólnej wystawy fotografii w miniaturowych (wtedy) włoskich delikatesach Vivere Italiano. I tak się stało, że się zaprzyjaźniliśmy. Francesco jest włoskim przedsiębiorcą mieszkającym we Wrocławiu, ale jego pasją jest fotografia. Fotografuje ulicę i portrety, Katarzyna nie jest przedsiębiorcą, ale także pasjonatką fotografii - mistrzynią streetphoto.
Środowisko Włochów we Wrocławiu jest zaskakująco duże. Widać to po jednej z tradycyjnych aktywności Włochów, restauracjach. Mamy już ich kilka, oryginalnych, z włoskimi właścicielami i kucharzami. Można tam nie tylko świetnie zjeść, czy wypić lampkę dobrego wina, ale to miejsce spotkań Włochów, odnajdujących atmosferę rodzinnych stron...


W piątek, 18 czerwca Katarzyna i Francesco ponownie razem - wspólna, podwójna wystawa w Frankie's i FEDE (Federacja Wina). Właśnie w tej drugiej, włoskiej restauracyjce - nowej na wrocławskiej scenie kulinarnej - spędziłem ekscytujący wieczór. Wernisaż to spotkanie przyjaciół autorów i ci naprawdę dopisali. Wybuchowa - w najlepszym tego słowa sensie - mieszanka polsko-włoska i winno-pizzowa. Ale zobaczcie sami:


2 komentarze: