Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

niedziela, 11 października 2015

Zakończenie DoFA - 5 Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2015 "miasto płynie"

W piątek, 09 października, w Muzeum Architektury we Wrocławiu nastąpiło zakończenie  DOFA 2015, 5 Dolnośląskiego Festiwalu Architektury "miasto płynie". W programie wręczenie nagród w konkursach i wykład "Sailing ahead: Which Future for European Space?" prof. arch. Klausa Kunzmanna. 

Festiwal DOFA trwale wpisał się w "architekturę" Wrocławia.
Z materiałów organizatora [http://www.ma.wroc.pl/wystawy_aktualne499.html]:
Tegoroczne rozważania na temat miasta będą koncentrować się na jego związkach z wodą. Po ubiegłorocznym MIEŚCIE W RUCHU jest to naturalna zmiana scenerii. Wrocław związał swoją tożsamość z rzeką – dawniej czerpiąc z jej przemysłowego potencjału, a dzisiaj, wzorem Londynu, Hamburga, Amsterdamu czy innych miast, odzyskując tereny przemysłowe zlokalizowane nad wodą i tworząc w ich miejscu nowy obraz miasta współczesnego. Pierwsze realizacje nawiązujące do poportowej historii już możemy podziwiać.
Festiwal DoFA’15, poprzez podjęcie szeregu interdyscyplinarnych aktywności programowych, ma na celu podjęcie powyższych zagadnień i próbę odpowiedzi na pytanie, jak najpełniej wykorzystać potencjał miasta zlokalizowanego nad wodą i włączyć krwiobieg rzeki w żywą tkankę miejską. Chcąc współtworzyć z Państwem DoFA’15, zapraszamy do udziału w Festiwalu!
http://www.wroclaw.sarp.org.pl/pl/dofa/


Niżej kilka zdjęć z zakończenia oraz nocny przyczynek do rozważań o mieście.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz