Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

wtorek, 15 września 2015

Jeśli dziś piątek, to jesteśmy w galerii (Jadalnia, Socato)

11 września, piątek, w planie dwa wernisaże:

Wernisaż wystawy fotografii Tomasza Mniamosa - Manana Caffe, Galeria "Jadalnia"

Wernisaż wystawy V PMS "Świeża Krew" Galeria Sztuki Socato


Mniamos to postać świetnie znana w środowisku, a wystawa to kolejna w jego dorobku. Tym razem "klasyczna" - po prostu fotografie, " New York City One Week After "

[https://www.facebook.com/events/656488084452177/] Wystawa fotografii pt. " New York City One Week After "
W ramach wystawy prezentowane będą fotografie zrobione tydzień po zamachu na WTC, wydarzeniu tak znamiennym dla świata.
Wszystkie fotografie zostały wykonane analogowo w formacie małoobrazkowym i średnio obrazkowym.
Autorem zdjęć jest wrocławski multimedialny artysta Dvj Tomasz Mniamos zajmujący się fotografią, video i animacją komputerową, jest również DJem i VJem.
Jego fotografie po raz pierwszy były prezentowane na indywidualnej wystawie pt.: "Histerotomia Mózgu czyli wystawa hodowlanych fotogramów mistycznych" w Galerii Entropia w 1988 roku.
Brał dział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, między innymi w BWA Katowice, CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Entropia, Galeria Okis we Wrocławiu, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Kalambur, Mańana, Galeria MDS, Galeria Sztuki Aktualnej na Jatkach."


We wrocławskiej Galerii Socato inaugurująca sezon artystyczny, piąta już wystawa Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża krew"

Socato konsekwentnie promuje młodą sztukę. To godne pochwały, dzięki temu mamy ogląd nie tylko sztuki już uznanej, jaką oglądamy w wielu galeriach, ale także w to, co, być może, wejdzie do dużych galerii i na rynek sztuki za lat kilka czy kilkanaście. Więcej na stronie Galerii.Fotografowanie w Mananie to prawdziwe wyzwanie - ten klimatyczny lokal, o burleskowym wystroju, tonie w półmroku czerwonej poświaty... Duże czułości, jasne obiektywy i czasy rzędu dziesiątych sekundy. Na nic stabilizacja obrazu, czy użycie statywu - nawet jeśli zdjęcie nie będzie poruszone, to ruszą się fotografowane postaci, a na to już nie ma dobrego sposobu. Użycie lampy błyskowej niestety zabija oryginalny ambient. Trzeba robić sporo zdjęć i polować na chwilę bezruchu. Ale jeśli już uda się zrobić kilka zdjęć oddających klimat imprezy - jest satysfakcja.

W Socato fotografuje się może łatwiej, ale z pewnością inaczej. Mamy do dyspozycji więcej światła, ale wtedy rosną wymagania co do jakości technicznej zdjęć. Jakoś wypada harmonijnie połączyć część oficjalną, ciekawe ujęcia gości wernisażu i wystawianych prac. A czasami udaje się całkiem niezła fotografia.
Kuratorka wystawy, Karolina JaklewiczBrak komentarzy:

Prześlij komentarz