Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

środa, 22 lipca 2015

A-i-R Wro: wystawa Serhija Petlyuka i Fabiena Zocco w Barabarze

Bar Barbara - były takie miejsca: Tempo, Barbara, Nad Fosą... (były także inne, Klub Związków Twórczych, Klub Dziennikarza, Empik, a także jeszcze inne - blaszak koło Odwachu), które budowały symbolikę Wrocławia, ale nie były pomnikami, lecz miejscami żywymi, odwiedzanymi głównie w prozaicznych celach zaspokojenia głodu lub pragnienia, albo wręcz odwrotnie, znanymi niemal każdemu mieszkańcowi miasta. Aż przyszła wolność, a z nią wiele z tych miejsc odeszło. Wywołując głęboki smutek w społeczeństwie.
Teraz na fali mody na resentymenty (powstają nawet samochody odwołujące się do dawnych polskich marek - Warszawa, Syrenka) podejmuje się próby odtworzenia niektórych miejsc. Kibicuję tej tendencji - w końcu jestem z TAMTYCH czasów.

A więc mamy Barbarę - ongiś bar szybkiej obsługi, ceniony za smażoną kaszankę, gołąbki i inne smakowite dania w dobrej cenie. Oczywiście nie ma powrotu do kaszanki, w dosłownym znaczeniu, jest to raczej luźne odniesienie do mitu Barbary. Powstał nowoczesny lokal o funkcji gastronomicznej ale także info-punk Stolicy Kultury, galeria, miejsce spotkań z ciekawym designem.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/t31.0-8/s2048x2048/11143702_1016774538355302_4305673804373902544_o.jpg
Dzisiaj w menu kulturalnym serwowano wernisaż wystawy prac dwóch artystów – Fabiena Zocco z Lille i Serhija Petlyuka ze Lwowa, przebywających we Wrocławiu w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro. A przy okazji można zakosztować wystawy Oskara Zięty "Usiądź po polsku" - usiądź traktujemy dosłownie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz