Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

niedziela, 22 lutego 2015

"BEZ TYTUŁU" Beksiński w Zamku Leśnica

BEZ TYTUŁU - wernisaż wystawy rysunków Zdzisława Beksińskiego , CK Zamek w Leśnicy.

W dziesiątą rocznicę zabójstwa Beksińskiego, CK Zamek w Leśnicy zorganizował wystawę rysunków i grafik tego niezwykłego artysty.
Za organizatorem:
"Blisko 80 prac Zdzisława Beksińskiego przede wszystkim z lat 50.60. i 70. oraz kilka z 90. XX w. wykonanych w technikach rysunku ołówkiem, kredką, węglem, tuszem, długopisem oraz piórem będzie można oglądać w galerii wrocławskiego Centrum Kultury "Zamek". Wernisaż odbędzie się w 10 rocznicę tragicznej śmierci artysty, w sobotę 21 lutego o godz. 17:00. Podczas otwarcia wystawy odbędzie się projekcja dokumentu poświęconego Beksińskiemu  "Autoportret pośmiertny" w reż. Alicji Wosik. Prezentowane prace pochodzą ze zbiorów Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie."
[http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/kalendarz_imprez_2015/02_beskisnki.html]

To nie pierwsza wystawa artysty z "najwyższej półki" w Zamku, warto wspomnieć choćby "Henri de Toulouse-Lautrec - grafiki" z września 2014 roku czy, "Salvador Dali - GRAFIKA" z czerwca 2012 roku. Teraz jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców polskich. 
I taki smaczek realizatorski - wystawa ma tytuł "Bez Tytułu" - wszystkie prace opatrzone są podpisami - pustymi karteczkami.


1 komentarz:

  1. Na pewno według określonej klasyfikacji wielki artysta ,rysunki prostotą wręcz straszą . W rejestracji spotkania widać że szukałeś jednak piękna ciekawskich

    OdpowiedzUsuń