Łączna liczba wyświetleń

Wernisaże Wrocław (nie tylko)

ZGŁOŚ IMPREZĘ NA blogonim@gmail.com WIDOK SZCZEGÓŁÓWY - KLIKNIJ PLAN DNIA

sobota, 12 marca 2016

Witod Liszkowski, Multistruktury – Sztuka osobista, Wernisaż - 212! lifestyle cafe

Multistruktury – Sztuka osobista

Wystawa w 212! Lifestyle Cafe

czynna od 12 marca do 14 kwietnia 2016

wernisaż 11 marca o godz. 19.00


Sztuka tak jak miłość jest bezwarunkowa i konieczna
(Witold Liszkowski)


"Witold Liszkowski urodził się w 1954 r. we Wrocławiu. W 1979 r. ukończył wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, uzyskując dyplom pod kierunkiem prof. Jana Jaromira Aleksiuna.
Początkowo prezentował nurt sztuki eksperymentalnej i interdyscyplinarnej, realizując liczne akcje uliczne, happeningi i preformance. Następnie zaczął łączyć aktywność artystyczną z refleksją teoretyczną i estetyczną. Po 1995 r. tworzy cykle malarsko-rysunkowe Struktury osobiste oraz projekcje i spektakle Sztuka zjawiskowa. Od roku 2005 wraz z Dominiką Zamarą, wrocławską sopranistką, realizuje interdyscyplinarny projekt Wspólna przestrzeń.
Jest autorem ponad osiemdziesięciu indywidualnych wystaw i pokazów multimedialnych w Polsce i za granicą. Uczestniczył w wielu festiwalach artystycznych.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki (1997) oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego (2008). W 2013 otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w dziedzinie sztuki.
„Realizuję interdyscyplinarny program artystyczny, łączący różnorakie techniki i struktury sztuki współczesnej: malarstwo, rysunek, kolaż, obiekty i instalacje oraz projekcje i działania multimedialne" [za: POZA PRZESTRZENIĄ. WITOLD LISZKOWSKI, OKiS Wrocław 2002]

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 25 prac w różnych formatach (również wielkoformatowe), z cyklu: Struktury osobiste, Pinku eiga – Sztuka osobista, Multistruktury."

[https://www.facebook.com/events/1118644461514152/]

Na mnie największe wrażenie wywarły obrazy z cyklu Pinku eiga, i to nie tylko dlatego, że dotyczą fascynującej sfery ludzkiej emocjonalności, ale przede wszystkim, że łączą trzy cechy malarstwa Liszkowskiego w jednym: abstrakcja strukturalna, która jest tutaj tkanką malarską, realistyczny temat figuralny i silna, pełna napięcia erotyka. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz