Spis Treści

sobota, 25 lipca 2015

wystawa na apokaliptyczne zakończenie działalności Galerii Sztuki Aktualnej


Zacytujmy, bo od siebie nic dodać nie mogę ze smutku...
(przy okazji odwiedziliśmy sąsiedni VERSUS)

"wystawa na apokaliptyczne zakończenie działalności
Galerii Sztuki Aktualnej na wrocławskich Jatkach
wernisaż: 24 lipca (piątek) 2015
18.00 – 22.00

W ramach wydarzenia zaprezentujemy dzieła artystów sztuk wizualnych i muzyków, otwarcie wystawy planujemy na godzinę 18:00. Serdecznie zapraszamy!
Kuratorzy: Igor Wójcik, Andrzej Mazur.

Artyści wizualni:
Arek Bagiński
Pati Dubiel
Marcelina Groń
Adam Grudzień
Marcin Harlender
Rafał Kaufhold
Witold Liszkowski
Tomasz Mniamos
Piotr Saul
Krzysztof Skarbek
Radek Ślany
Lech Twardowski
Igor Wójcik
Witold Wójcik
Jacek Zachodny
Luiza Zimerman
Ewa Zwarycz

Projekty muzyczne:
S.A.D.
S.A.D. Industrial Ritual Obsession czyli Super Anty Disco powstał w 1986 roku, jego założycielem jest Dvj Mniamos. Muzyka S.A.D. wywodzi się z brzmień industrialnych i eksperymentalnych, koncerty były ilustrowane slajdami z podziemnych fortyfikacji, nocnego miasta i filmami. S.A.D. zagra w starym składzie czyli: Mniamos - instrumenty elektroniczne, Michał Hycki - gitara basowa, Ewa Sowa - flet poprzeczny i Sylwia Kessels-Damasiewicz - wiolonczela

Projekt R – 1
R-1 – dwuosobowy projekt z Wrocławia: Marek Kozłowski i Jacek Świtoń, którego działalność można określić używając terminów oscylujących pomiędzy noise i industrial, choć przez muzyków nie do końca sklasyfikowanych. Na debiutanckim koncercie podczas festiwalu Defibrylator 4 (2014 r.) zaprezentowany został materiał oparty na samplach i brzmieniowych tłach wyzwolonych z urządzeń elektronicznych i nie tylko.

Flux_On
Flux-On, czyli Marcel Arp i Jacek Czapczyński to kolektyw projektantów multimedialnych, działających o obszarze estetyki glitch, noise, awangardy jazzu oraz experymental.

Postindustrium to świat, którego bieg przekraczamy. Przeciwstawiamy się regułom jego rozwoju. W tej samej mierze staramy się nadążać za jego postępem, co go kontestować by stawać obok. Dla jednych ta rzeczywistość stanowi strukturę zmiany, bądź pasywnego w niej uczestnictwa. Dla drugich staje się klatką, którą trzeba opuścić. Pozostali nie dopuszczają, że może ona mieć na nich jakikolwiek wpływ. Postindustrialna rzeczywistość rodzi mnogość interpretacyjną jeśli chodzi o przeżywanie faktów z nią związanych. Rodzą się przekonania uzasadniające nasze role w tym świecie lub powstają kolejne pytania. Każdy stwarza subiektywne urojenie związane z rzeczywistością, bo na każdego działa ona inaczej. Na podstawie niejednorodnych pobudek powstają z kolei osobiste akty przekształcania świata, tworzące nowe jego przejawy. Działanie artystyczne tworzy nowe byty w świecie powodowane ruchem świadomości, percepcji, czucia, czy intelektu. Obiektywne stają się przyczynami nowych subiektywnych urojeń, bo każdy na nowo odczyta to istnienie na swój własny sposób. W ten sposób jeden ruch napędza kolejny i tak urojenia tworzą się wzajemnie na nowo. W postindustrialnej rzeczywistości urojenia stają się fundamentem zmiany i kreacji.
Andrzej Mazur" [https://www.facebook.com/events/672922739474777/permalink/673927002707684/]










































































































































2 komentarze:

  1. Nic nie umiera....jedynie zmienia formę bytu.....

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś musimy sobie poradzić z pytaniem - na co to wszystko... panta rhej, "to se ne vrati pane havranek", reinkarnacja. Można także się napić, najlepiej w dobrym towarzystwie:-)

    OdpowiedzUsuń